Нема веќе да посетите козметичар – мијте го лицето со ова

Нема веќе да посетите козметичар – мијте го лицето со ова

Со едноставен третман пред спиење може да направите веќе никогаш да не посетите козметичар и да не давате пари за скапи препарати.
Ви треба моќното кокосово масло.
Пред спиење убаво измијте го лицето, ставете малку масло на рацете, размачкајте на лицето убаво триејќи да впие.
Пред спиење измијте се со топла вода.
Лицето ќе блеска ако секој ден правите вака.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати за нега

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Природна маска за отстранување на митесерите од носот

Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите