Брза компир чорба

Брза компир чорба

Се подготвува неверојатно брзо, а вкусот е фантастичен!

Состојки:

  • 1 л вода
  • 2 компири
  • 180 гр кисела павлака Пекабела
  • сол
  • бибер
  • копар

Начин на подготовка:

  1. Ситно изрендајте ги компирите, па ставете ги во врела вода. После 10 минути додајте павлака, сол, бибер и копар. Гответе уште неколку минути.

Добар апетит!

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки