Трик со кој компирот нема да ја смени бојата по варењето

Трик со кој компирот нема да ја смени бојата по варењето

Компирот при варењето нема да добие темно сива боја, ако направите мал трик.

Ставете го по варењето во метален сад, веднаш во друг сад и така нема да ја смени бојата.

Пробајте, делува.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко