Ова овошје пoстојано имајте го дома периодов – најдобро „оружје” против вируси

Ова овошје пoстојано имајте го дома периодов – најдобро „оружје” против вируси

Овој период на вируси и настинки со наглата промена на времето, ви требаат многу витамини за да имате имунитет.
Наместо да се труете со лекови, јадете многу цитрусно ововје.
Цитрусите го забрзуваат метаболизмот, полни се витамини особено витамин Ц, создаваат имунитет, штитат од рип и настинки.
Јадете портокали, мандарини, грејпфрут, лимони.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати за нега

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Природна маска за отстранување на митесерите од носот

Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите