Вкусна компир салата – еден додаток ја прави совршена

Вкусна компир салата – еден додаток ја прави совршена

Направете вкусна салата со блитва и компир.

Состојки:

  • 500 гр. компир
  • 2 парчиња блитва
  • 1 главица кромид
  • сол
  • маслиново масло
  • 2 лажици оцет

Подготовка:

  1. Се вари компирот 15 минути, па се обарува и блитвата.
  2. Се цедат и се ставаат во чинија иситнети, заедно со зачините, масло и оцет.
  3. Уживајте.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт