Направете сами: Украси за торта од чоколадо (Видео)

Направете сами: Украси за торта од чоколадо (Видео)

Декорирањето торти е голема работа за секоја домаќинка која смета дека покрај добриот вкус тортата треба да има и убав изглед. Често украсувањето одзема многу време, а може да се случи и да не успее.

Сепак, постои поедноставно решение.

За вашата торта да изгледа како да ја украсувале врвни слаткари потребно е малку труд и време.

Сепак, сè е едноставно и лесно.

Подгответе црно и бело чоколадо за готвење, тенџере, и можете да користите шприц за украсување.

Идеите за украсување погледнете ги во видеото во прилог:

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко