Едноставна напивка која ќе го покрене вашиот дигестивен систем

Едноставна напивка која ќе го покрене вашиот дигестивен систем

Рецепт за едноставна напивка со мед која треба да ја консумирате секое утро со цел да го опоравите вашиот дигестивен систем.

Состојки:

  • 2 дл млака вода
  • 1 лажица мед

Начин на подготовка:

  1. Добро измешајте вода и мед, причекајте медот во целост да се растопи и потоа испијте. 
  2. Водата треба да биде млака, а не врела бидејќи високата температура ги уништува хранливите материи во медот.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко