Јадевте лук, а треба да излезете? – Вака ќе го „убиете” лошиот мирис

Јадевте лук, а треба да излезете? – Вака ќе го „убиете” лошиот мирис

Ако сакате лук, но не сакате многу да мириса, особено ако имате обврски по јадењето, има мал трик како да се спасите.

Еден час оставете го лукот во ладно млеко и ќе загуби мирис.

Пробајте, делува.

Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Компир кој стана популарен

Трик за совршено печен компир

Плескавици од компир

Компир пита со праз

Повеќе од компир деликатес

Рецепт за најкремастото пире од компири

Кнедли од компири