Евтин и брз ручек без месо: Печен компир со лук (Видео)

Евтин и брз ручек без месо: Печен компир со лук (Видео)

Евтин, брз и вкусен ручек – компири кои ќе ве воодушеват!

Состојки:

  • 4 компири
  • 1 главица лук
  • 1 лажичка крупна сол
  • 1 лажичка црн бибер
  • 1 лажица маслиново масло
  • 2 лажици путер
  • магдонос

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт