Моќна напивка за слабеење, а се прави од состојки кои ги имате во кујна

Моќна напивка за слабеење, а се прави од состојки кои ги имате во кујна

Оваа напивка помага во губењето вишок килограми, тврдат оние кои ја пробале.

Освен што ви помага да ослабнете, оваа напивка ги исфрла и токсините од вашето тело. Се пие по една шолја шест дена, па се прави пауза, а доколку сакате подобри резултати можете да повторите уште еднаш.

За оваа напивка потребни ви се состојки кои чинат помалку од 30 денари. Ви треба еден лимон, 60 гр магдонос и 60 мл вода.

Исцедете го лимонот, исецкајте го магдоносот и прелијте со зовриена вода. Потоа оставете ја напивката да се излади.

Бидејќи напивката е јака, се препорачува да се пие со паузи.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко