Едем од најскапите зачини – помага за многу проблеми

Едем од најскапите зачини – помага за многу проблеми

Кардамом е зачин кој се користи одамна, создава топлина и има сладок но и лут вкус.

Помага за побрзо варење на храната, за освежување на здивот, а по шафранот е најскап зачин на светот.

Мирисот му е опоен и ароматичен, нема горчина на вкус, малку е луткаст.

Супер е за со морско оревче и каранфилче.

Супер е за сосови, месо, пудинг, салати.

Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Компир кој стана популарен

Трик за совршено печен компир

Плескавици од компир

Компир пита со праз

Повеќе од компир деликатес

Рецепт за најкремастото пире од компири

Кнедли од компири

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*