За стомачни тегоби, подуеност и забоболка – користете го често

За стомачни тегоби, подуеност и забоболка – користете го често

Каранфилчето е стар зачин кој се користи со генерации за супер арома.

Има 15 до 20 проценти есенцијално масло, се користи за забоболка, како локален анестетик.

Исто така помага и за стомачни тегоби и е стимуланс.

Супер е за месо, како и слатки и торти, греено вино и други специјалитети.

Супер оди со цимет и кардамом.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт