За воспаленија, мозокот и подобро памтење – користете ја оваа билка

За воспаленија, мозокот и подобро памтење – користете ја оваа билка

Жалфијата е зачин кој се користи свеж или исушен, има пријатен мирис и делува против воспаленија.

Се користи повеќе во медицински цели. Се зачинуваат риба и месо во кујната.

Помага за функциите на мозокот, делува против сите воспаленија, претставува моќен антибиотик, и помага за помнење.

Го спречува и размножувањето бактерии.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи