Ова не го знаевте: Еве како правилно се користи ренде (Видео)

Ова не го знаевте: Еве како правилно се користи ренде (Видео)

Идеи за полесно и попрактично користење на справи за рендање – ќе ви ја олеснат работата во кујна!

Видео-снимката открива дека рендето треба да го користите свртено рамно, а не исправено.

Ваквото рендање е многу полесно, побрзо и попрактично.

Кога рендате на овој начин храната нема да се заглавува во отворите, а кога ќе завршите, содржината едноставно префрлете ја во чинија или во тенџере.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки