За секој ден, гости, слави и родендени – евтини бомбици со рум

За секој ден, гости, слави и родендени – евтини бомбици со рум

Вкусни рум бомбици на кои ќе се радува целото семејство.

Состојки:

  • 300 гр. мелени бисквити
  • 250 гр. маграрин
  • 200 гр. шеќер во прав
  • 4 лажици рум
  • 200 гр. чоколадо за готвење
  • 3 лажици масло

Подготовка:

  1. Се мати маргаринот со шеќер во прав и се додаваат бисквитите, рум и 100 грама чоколадо растопено.
  2. Се прават бомбици кои се ставаат потоа во растопено чоколадо со масло.
  3. За глазурата се топат останатите100 грама чоколадо со маслото.
  4. Се украсува по желба.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

Неговото височество: Топло – ладен колач

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

Брз колач со јаболка

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Најдобар рецепт за домашен чизкејк