Ако имате забоболка а не може да отидете на стоматолог – ова ќе ви помогне

Ако имате забоболка а не може да отидете на стоматолог – ова ќе ви помогне

Ако имате забоболка а не сте во можност веднаш да отидете на стоматолог, има начин како да си помогнете.

Ви требаат листови од нане исушени кои треба да ги ставите околу забот кој ве боли.

Држете ги 15 минути и плукнете, па повторете го ова повеќе пати во текот на денот.

Ако пиете и чај од нане, задржете ја течноста кај болниот заб, па испијте.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко