Не јадете ги по 19 часот – храна која создава гасови, подуеност и несоница, а и дебелее

Не јадете ги по 19 часот – храна која создава гасови, подуеност и несоница, а и дебелее

Постои храна која не треба да ја јадете по 19 часот, а тоа се масна и тешка храна, полна калории и тешка за стомакот.

Избегнувајте пржена храна, бидејќи го дуе стомакот, дебелее и создава несоница.

Не јадете ни црвено месо, а ни зачинета храна.

Не јадете ни тесто и тестенини.

Овие намирници избегнувајте ги по 19 часот или пред спиење.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко