Гурмански ќебапи

Гурмански ќебапи

Вкусни гурмански ќебапи, кога еднаш ќе ги пробате ќе ги правите постојано.

Состојки:

  • 1 кг мелено јунешко месо
  • 1-2 лути свежи пиперки
  • мелена лута пиперка
  • сирење
  • сол
  • кромид

Начин на подготовка:

  1. Ситно исечкајте го сирењето, пиперката и кромидот. Сè посолете и зачинете со лута мелена пиперка. Измешајте во меленото месо и долго мешајте (барем 20-тина минути). 
  2. Направете топка и оставете во фрижидер неколку часа. Формирајте ќебапи по желба. Печете на скара или грил тава.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

 

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*