За желудникот, имунитет, менструални тегоби кај жените – намирница е лек за се

За желудникот, имунитет, менструални тегоби кај жените – намирница е лек за се

Циметот е здрава и корисна намирница, која чини малку пари, а навистина прави чуда.

Ги лекува габичните инфекции, помага и за кандида.

Ги ублажува симптомите на труење, помага и при иритација на желудникот и цревата.

Го намалува и холестеролот, а помага и за забите и нивното здравје.

Помага и при настинка и грип и за имунитет.

Ги ублажува и симптомите на ПМС кај жените.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко