Сок полн витамини од три состојки – идеален за сезоната на настинки

Сок полн витамини од три состојки – идеален за сезоната на настинки

Направете вкусен и здрав сок полн витамини од три ссотојки.

Состојки:

  •  2 портокали
  • 1 лимон
  • малку ѓумбир

Подготовка:

  1. Се става во литар зовриена вода исечен ѓумбир, се вари кратко и се лади.
  2. Се цедат портокалите и лимонот и се додаваат во оладениот чај кој ќе го процедите.
  3. Се додава мед по желба.

 

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко