Витаминска бомба за старт на денот: Смути со ананас и спанаќ

Витаминска бомба за старт на денот: Смути со ананас и спанаќ

Почнете го денот со смути од ананас и спанаќ, чудна но многу моќна комбинација која пука од здравје и витамини.

Состојки:

  • 1 шолја спанаќ
  • 1 шолја ананас сечен
  • 1 банана
  • 1 портокал
  • ½ шолји вода

Подготовка:

  1. Се мие убаво спанаќот.
  2. Се лупат и сечат портокалот и бананата и се сече ананасот.
  3. Се става се во блендер со водата.

 

Уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко