Баунти бомбици од три состојки – совршен вкус на кокос и чоколадо

Баунти бомбици од три состојки – совршен вкус на кокос и чоколадо

Супер брзи топчиња со кокос.

Состојки:

  • 400 гр. кондензирано млеко
  • 200 гр. кокос
  • 1 чоколадо и малку масло

Подготовка:

  1. Се мешаат убаво млекото и кокос и се оставаат во ладилник да се стегнат.
  2. Се прават топчиња и се враќаат 15 минути во ладилник.
  3. Се топи чоколадо со малку масло и се валкаат во чоколадо.
  4. Може да декорирате со кокос.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта