Магична течност: Отстранува нечистотија и непријатни мириси, а ја има во секоја кујна (Видео)

Магична течност: Отстранува нечистотија и непријатни мириси, а ја има во секоја кујна (Видео)

Неприкосновено средство кое чисти речиси сè е оцетот. Било да сте тргнале во борба против тврдокорни маснотии, чистење на фрижидерот или пак чистење запуштени машини за миење, оцетот е нешто што секогаш треба да го имате при рака.

Најчесто се меша со вода, а исклучително моќна реакција има и кога ќе се измеша со сода бикарбона. Така без голема мака ќе се решите од проблемот и ќе заштедите пари во случај на отпушување на машина за миење садови.

Непријатен мирис од корпата за отпадоци… Никогаш повеќе… Накапете оцет на парче леб и ставете во кантата. Брзо ќе исчезнат сите непријатни мириси…

Ви се изгужвала маицата, а немате пегла при рака… Само направете раствор од вода и оцет и со прскалка прснете ја маицата која треба да виси. Набрзо вашата маица ќе биде како испеглана.

Дали знаете за што друго може да се искористи оваа течност… Одговорите пронајдете ги во ВИДЕОТО под текстот:

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко