Црните дамки од лицето ќе ги снема – спасот е во кујна

Црните дамки од лицето ќе ги снема – спасот е во кујна

Црните дамки по лицето и кожата знаат да бидат иритантни, а сепак има лесен начин да се решите од нив, а се крие во вашата кујна.

Ви треба кромид и оцет.

Исечете еден лук на коцки и ставете го во блендер со оцет за да добиете смеса.

Земете вата памучна и натопете ја со смесата, па ставете на кожата каде имате проблем и правете го ова секој ден месец дена.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати за нега

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Природна маска за отстранување на митесерите од носот

Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите