Веднаш ќе станете од кревет – лек за артритис

Веднаш ќе станете од кревет – лек за артритис

Ако имате артритис и силни болки во коските и мускулите, решението се крие во кујната.

Ви треба еден модар патлиџан со средна величина и литар вода.

Се мие патлиџанот, се сече на кругови и се става во вода која врие.

Се лади потоа, се двои 760 милилитри од течноста и се става во ладилник, а оваа течност може да ја пиете.

За надворешна употреба, земете ги останатите 250 милилитри течност и додајте 50 милилитри маслиново масло, па ставете ја мешавината во ладилник.

Нанесете на болното место.

Користете го ова десет дена, а пијте и од течноста по 250 милилитри на ден.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати за нега

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Природна маска за отстранување на митесерите од носот

Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите