Колач торта со еурокрем без брашно (Видео)

Колач торта со еурокрем без брашно (Видео)

Засладете се со вкусен и едноставен колач…

Состојки:

 • 3 јајца
 • 200 гр шеќер
 • 50 гр рендано чоколадо
 • 150 мл млеко
 • 200 гр мелени бисквити
 • 100 гр гриз
 • 1 прашок за печиво
 • кора од лимон

Начин на подготовка:

 1. Разматете јајца со шеќер, додајте ги сите состојки освен еурокрем, добро изедначете и ставете во намастен плех. 
 2. Печете на 200 степени 35 минути. 
 3. Колачот изладете го и намачкајте го со еурокрем и посипете со мелени бисквити или ореви.

Уживајте!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта