Брза вечера мека како перниче: Јајца со посебен додаток

Брза вечера мека како перниче: Јајца со посебен додаток

Направете супер вкусен и мек омлет за појадок или вечера.

Состојки:

  • 5 јајца
  • 1 дл. млеко
  • 1 главица кромид

Подготовка:

  1. Земете кромид и исечете го па динстајте да стане со златна боја, изматете ги јајцата па додајте млеко.
  2. Тавете се на тава и динстајте.
  3. Додајте си зачини и се е спремно.

 

Повеќе поврзани рецепти на Готви.Мк

Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика

Полнети тиквички по најдобар рецепт

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо