Трик со кој баклавата ќе биде мека – секогаш успева

Трик со кој баклавата ќе биде мека – секогаш успева

Ако сакате вашата баклава да биде мека, додека ја подготвувате има мал и лесен трик.

Пред печењето прелијте ја со малку врело масло.

Потоа испечете и ќе се топи во уста.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

Неговото височество: Топло – ладен колач

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

Брз колач со јаболка

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Најдобар рецепт за домашен чизкејк

Чоко кокос коцки