Наједноставниот начин за подготовка на пица – ова не го знаевте!

Наједноставниот начин за подготовка на пица – ова не го знаевте!

Повеќето луѓе сакаат пица? Една од убавите работи во врска со пицата е што таа е лесно достапна. Можете да ја нарачате, или да ја купите смрзната па да ја загреете во микробранова. Но, постои и опција да ја направите сами, и тоа на многу лесен начин.

Во следното видео погледнете како да направите пица во својот дом користејќи само најосновни состојки,

Погледнете го видеото и направете вкусна пица уште денес…

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки