Овошје идеално за жените – за плодност, сјајна кожа и коса и слабеење

Овошје идеално за жените – за плодност, сјајна кожа и коса и слабеење

Постои овошка која е идеална за жените, а тоа е малината.

Малината дава 44 посто од дневниот потребен витамин Ц.

Спречува кожата да старее, помага за диета, а при тоа богата е со фолна киселина која е неопходна за плодност и трудници, витамини К, Е5, манган, магнезиум, бакар, калиум, омега 3.

Го подобрува тенот, ја јакне косата, супер е за срцето, диета, штити од воспаленија.

Помага за имунитет.

Спречува и дијабет и дебелеење.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко