Ова може да биде фатално по здравјето: Први знаци дека сте осетливи на глутен, внимавајте можни се компликации

Ова може да биде фатално по здравјето: Први знаци дека сте осетливи на глутен, внимавајте можни се компликации

Некои лица се чувствителни на глутен, а при тоа не се ни свесни, иако тој многу им штети.

Овие се главните пет симптоми на осетливост на глутен.

Пред се тука е промената на расположение, бидејќи делува на варењето, создава тегоби и тие делуваат да сте нерасположени и депресивни.

Постојаниот умор е симптом кој не треба да се занемари, како и главоболки и вртоглавици.

Хормонски промени, посотјано чешање, осип и проблеми со кожата се исто така симптоми.

За тоа одете на лекар, ова се симптоми кои може да направат компликации, подуеност, мачнини, чир.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт