Народен лек за грип, настинка и кашлица – нема да посетите лекар, делува и на деца

Народен лек за грип, настинка и кашлица – нема да посетите лекар, делува и на деца

Направете си чај за смирување на кашлицата, за грип и вируси.

Состојки:

  • 3 дл. вода
  • 3 чешни лук
  • 1 лажичка чај од нане
  • мед и лимон

Подготовка:

  1. Се гмечи лукот и се става во шолја 10 минути да стои за да му се активираат состојките, па се става водата да врие, и се става потоа во лукот.
  2. Се става нането и се остава 5 минути да стои.
  3. Се цеди чајот, се става мед и лимон.
  4. Се пие топло.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко