Исфрла шлајм, помага за дишни патишта и дијабет – ова додавајте го во секој оброк

Исфрла шлајм, помага за дишни патишта и дијабет – ова додавајте го во секој оброк

Ловоровиот лист е исклучително здрава намирница која се препорачува да ја додавате во оброците.

Го исфрла слузот од белите дробови, помага за дишните патишта и инхалира.

Помага и за превенирање на дијабетес.

Помага срцето правилно да работи и го штити цел кардиоваскуларен систем, а добар е и за варењето и лесно одење во тоалет.

Лечи и воспаление на зглобови и уринарни инфекции.

Уживајте!

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед