Сос за салатите кои најчесто ги јадеме – најевтините салати стануваат деликатес

Сос за салатите кои најчесто ги јадеме – најевтините салати стануваат деликатес

Направете супер вкусен дресинг од младо лукче.

Состојки:

  • 75 гр. младо лукче
  • 1 лажица балсамико
  • 2 лажици маслиново масло
  • сол

Подготовка:

  1. Се чисти младото лукче од зелените делови, се сече и се додаваат во сад со него сите останати состојки.
  2. Измиксирајте убаво.
  3. Супер е за салата со морков, за свежа краставица или зелена салата.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула