Фрлете ги скапите креми – оваа маска за лице ќе ви избрише 20 години од него

Фрлете ги скапите креми – оваа маска за лице ќе ви избрише 20 години од него

Направете моќна крема за лице дома, која го чисти вашето лице и ја прави кожата воедно помлада.

Фрлете ги сите скапи креми, само со 1 лажица кисела павлака немасна, 1 лажица пченкарен скроб , 5 лажици сок од морков.

Се ставаат 100 милилитри вода во лонец и се става скробот, се топи на оган и се лади, па се става сок од морков и павлака и се меша.

Се нанесува на добро измиено лице, се остава половина час и потоа се мие со вода ладна.

За најдобри резултати нанесувајте ја 3-5 пати недолно.

Пченкарниот скроб ќе го најдете во аптеките и поголемите маркети.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати за нега

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Природна маска за отстранување на митесерите од носот

Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите