Лимонада со куркума – посилна од секое апче и антидепресив

Лимонада со куркума – посилна од секое апче и антидепресив

Сите знаеме колку е здрав лимонот, колку витамини има, колку не штити и помага за нашето здравје и имунитет, а исто толку здрава е и куркумата, која делува позитивно на желудникот, како и на депресијата, стресот и анксиозноста.

Ви требаат 4 лажици ладна вода, 2 лажици куркума во прав, 4 лажици јаворов сируп или мед, како и 1 лимон односно неговиот сок.

Се меша се се прави лимонада и се пие.

Има антивирусни, антидепресивни својства, го подига имунитетот, користи за детоксикација, а се користи дневно.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко