Посебна салата каква што не сте јаделе: Крем салата со туна и зелка

Посебна салата каква што не сте јаделе: Крем салата со туна и зелка

Направете вкусна салата со туна и зелка.

Состојки:

  • 1 конзерва туна
  • 2 раце изрендана зелка
  • 2 лажици мајонез
  • 1 лажица младо лукче
  • 3 лажици јогурт
  • сол и бибер

Подготовка:

  1. Зелката се ренда во сад, се додава туна, се додава исецкан лук млад, па сол и бибер и се мешаат одделно мајонезот и јогуртот па се ставаат и тие.
  2. Се меша, лади и сервира.

Добар апетит!

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство