Појадок или вечера идеална за вработени: Готова за кратко време

Појадок или вечера идеална за вработени: Готова за кратко време

Брза и вкусна вечера, идеална за вработени.

Состојки:

 • 4 варени јајца
 • 2 лажици фета
 • 1 јајце
 • 150 гр. салама
 • сол и бибер
 • брашно, јајце и презла за поховање

Подготовка:

 1. Се варат 4 јајца и кога ќе се оладат се рендаат.
 2. Се ренда и саламата, се рони и фетата, па се става кај јајцата.
 3. Се ставаат зачини и едно јајце, па се меси се да се поврзе.
 4. Се прават топчиња или плескавички и се оставаат половина час во ладилник.
 5. Се поховаат во брашно, па разматено јајце па презла и се пржат во масло.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

 

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*