Кајмак на брзина: Омилениот намаз готов за само 5 минути

Кајмак на брзина: Омилениот намаз готов за само 5 минути

Сами направете кајмак за помалку од 5 минути.

Состојки:

  • 200 гр путер
  • 200 гр крем сирење
  • малку сол

Начин на подготовка:

  1. Во сад ставете путер, сирење и малку сол по вкус. Прво убаво соединете со лажица, а потоа со миксер матете 3 минути. 
  2. Ќе добиете убав кремаст намаз кој многу потсеќа на вистински домашен кајмак. Бирајте крем сирење со поголем процент млечни масти, бидејќи така кајмакот ќе има побогат вкус.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт