Банана подготвена на овој начин го топи салото на стомакот (Рецепт)

Банана подготвена на овој начин го топи салото на стомакот (Рецепт)

За среќа, банана е убаво да се јаде, дури и кога сте на диета, бидејќи ова овошје содржи големо количество на калиум, кое овозможува исфрлање на вишокот на водата од организмот.

Исто така, бананите го забрзуваат и метаболизмот, особена ако ги комбинирате со спанаќ или ленено семе.

Доколку сакате да се ослободите од салото на стомакот, ви предлагаме да го подготвите овој вкусен еликсир за кој велат дека е успешен.

Состојки:

  • 1 банана
  • 1 портокал
  • 1/2 чаша ниско-масен јогурт
  • 1 лажичка кокосово масло
  • 1/4 лажичка мелен ѓумбир
  • 2 лажици ленено семе
  • 2 лажици “whey” протеин, односно протеин од сурутка

Начин на подготовка:

  1. Едноставно измешајте ги овие состојки па ставете ги во блендер. Испасирајте ги и ќе добиете вкусен напиток. Пијте го овој сок на празен стомак, откако ќе се напиете една чаша млака вода.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко