Веднаш запишете го овој рецепт: За една недела ги топи мастите околу стомакот

Веднаш запишете го овој рецепт: За една недела ги топи мастите околу стомакот

Многу луѓе се борат со вишок килограми во пределот на стомакот.

Доколку дојде до преголемо натрупување маснотии, постои и шанса да дојде до развој на некои здравствени проблеми.

За среќа, успеавме да пронајдеме рецепт за лек кој ќе ви помогне да го решите овој проблем! Имено, со него ќе ги согорите натрупаните маснотии.

Состојки:

  • 100 гр сливи
  • 1 л прочистена вода

Начин на подготовка:

  1. Ставете сливи и вода во херметичко шише. Оставете да отстои во фрижидер, а потоа процедете и магичниот лек е готов.
  2. Пијте по една чаша од овој домашен лек секое утро на празен стомак и брзо ќе ги забележите резултатите.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко