Салата со кисела зелка и црвени пиперки

Салата со кисела зелка и црвени пиперки

Направете ја највкусната зимска салата со кисела зелка.

Состојки:

  • 24 листови кисела зелка
  • 8 печени црвени пиперки
  • 16 кисели краставички

 

Подготовка:

  1. Се двојат листовите кисела зелка и се трга тврдиот дел за да се виткаат.
  2. Се рамно се ставаат еден на еден три листа зелка, се става по должина на средина пипера, па на неа две кисели краставички.
  3. Се замотуваат и се сечат.

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство