Идеално за есен и зима: Најбрз рецепт за греено вино

Идеално за есен и зима: Најбрз рецепт за греено вино

Идеален напиток за есента и зимата, варено вино.

Состојки:

  • 1 шипе црно вино
  • 1 стапче цимет
  • 2 портокали
  • 1 лимон кора
  • 60 гр. шеќер

 

 

Се става се заедно да зоврие на оган и се меша.

Се става во чаши.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки