Овие намирници не ги чувајте во фрижидер

Овие намирници не ги чувајте во фрижидер

Иако за повеќето намирници сметаме дека треба да се држат во ладилник за да се свежи и да не се расипат, со некои многу грешиме.

Имено, компирот и доматите не се чуваат во ладилник и тоа никако.

Вака ја губат текстурата, бојата и вкусот.

Чувајте ги на темно и суво место.

Повеќе поврзани рецепти на Готви.Мк

Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика

Полнети тиквички по најдобар рецепт

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*