Мали трикови за највкусни колачи – вака ќе биде мек и вкусен

Мали трикови за највкусни колачи – вака ќе биде мек и вкусен

Има неколку трикови кои треба да ги знаете кога правите колач.

Ако сакате да биде мек колачот, ви треба да додадете јајце во смесата за тесто.

Ако додадете и млеко, ќе биде ароматичен и вкусен.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта