Сите ја правиме оваа грешка кога вариме тестенини – златно правило со кое нема да се залепат и распаднат

Сите ја правиме оваа грешка кога вариме тестенини – златно правило со кое нема да се залепат и распаднат

Овој мал трик за тестенини многу ќе ви помогне за да излезат совршено сварени.

Многумина ги варат во малку вода, но тоа не е правилно.

Потребно ви е многу вода и водата добро да зоврие, па да ги ставите тестенините.

Вака ќе бидат вкусни, побрзо ќе се сварат и нема да се распаднат.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки