Видео рецепт: Пиперки во сос – ручек од 3 состојки

Видео рецепт: Пиперки во сос – ручек од 3 состојки

Вкусен ручек од неколку состојки.

Состојки:

  • 10-15 пиперки црвени 
  • 5 јајца 
  • 200 гр. сирење 
  • масло и брашно

Подготовка:

  1. Се чистат пиперките и се печат. 
  2. Се ставаат во кесе и се лупат. 
  3. Се мешаат јајцата со сирење и се премачкува тепсија со масло, па се става брашно и се редат пиперките, а потоа се преливаат со пола смеса. 
  4. Се редат пак пиперки, па смеса. 
  5. Се прска масло и се печат на 200 степени додека не е готово.

 

 

 

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство