Колку е здрава минералната вода?

Колку е здрава минералната вода?

Минералната вода е вкусна и освежува, супер е и за разладување, а главното прашање за неа е дали предизвикува гасови и проблеми.

Има нула калории и освежувачки вкус, па затоа е здрава особено преку ден кога ја консумираме.

Сепак, не треба да се претерува со неа, но мит е дека таа предизвикува гасови, но не треба да се пие многу често ако имате проблеми со варењето.

Со неа се голта повеќе воздух и тој создава гасови.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Топли пирошки со сирење

Мини проја со фета

Појадок од стар леб

Леб кој не дебелее

Појадок во шолја

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*