Ако имате грутки во кафеавиот шеќер направете вака – ќе биде како штотуку купен

Ако имате грутки во кафеавиот шеќер направете вака – ќе биде како штотуку купен

Кафеавиот шеќер е вкусен и поздрав, а  се препорачува да се чува во ладилник за да се спречи најголемиот проблем со него, да се стврднува од влага.

Ако веќе е стврднат, ставете го во чинија со парче свеж леб или парче јаболко, па загрејте во микро на 30 секунди.

Навистина делува, ќе биде како штотуку купен.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство