Тиквички со пиво: Подобри од похованите, мезе од 3 состојки

Тиквички со пиво: Подобри од похованите, мезе од 3 состојки

Направете вкусни тиквички со пиво.

Состојки:

  • 300 гр. тиквички
  • 100 мл. пиво
  • 4 лажици брашно

Подготовка:

  1. Се сечат тиквичките и се става сол па се цедат убаво.
  2. Се мешаат брашното и пивото па се ставаат сечените тиквички во смесата, а потоа се пржат на загреано масло.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Повкусно до секоја зимница

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа